Bağlantıda Kal

Telefon Uygulamalarının Kârı 2019’un İlk Yarısında Yüzde 15 Arttı

Haber

Telefon Uygulamalarının Kârı 2019’un İlk Yarısında Yüzde 15 Arttı

Mobil uygulama istihbarat firması Sensor Tower’ın yeni bir raporuna göre, Apple App Store ve Google Play’den elde edilen gelir, bu yılın ilk yarısında 39.7 milyar dolara ulaştı.

Araştırmalar, tüketicilerin 2019’un ilk yarısında Apple’ın App Store’unda küresel olarak 25.5 milyar dolar harcadıklarını ancak Google Play’in tahmini brüt gelirinin yılın ilk yarısı için 14.2 milyar dolar olduğunu gösterdi.

Insights, Sensor Tower, Cuma günü yazdığı bir blog yazısında “Tinder, 2019’un ilk yarısında en yüksek brüt kâra sahip oyun dışı uygulama oldu ve her iki mağazada da tahmini 497 milyon dolar gelir elde etti. Bu, 2018’in ilk yarısında uygulamada para harcayanlardan yaklaşık yüzde 32 daha fazla oldu.” dedi.

İlgili Haber  Xiaomi, Oppo ve Vivo Birleşip Kendi AirDrop'unu Yapacak

En iyi beş oyun dışı uygulama listesinde Netflix, Tencent Video, iQIYI ve YouTube listelendi.

Nelson, “Netflix, dünya genelinde en yüksek 399 milyon $ ‘lık tahmini tüketici harcamasıyla birinci ve ikinci çeyrek için en yüksek kazanç sağlayan ikinci uygulama oldu. Uygulama 2018 yılının ilk yarısında 1 numara olmuştu, ancak Netflix’in abonelikleri uygulamanın iOS versiyonundan kaldırmasıyla bu rakam düştü.” diye ekledi

Facebook’un WhatsApp, Messenger ve Facebook grafiğin en üst sıralarında yer almasıyla, global indirmelerdeki ilk üç uygulama 2018’in ilk yarısında değişmedi.

TikTok, dünya çapında en çok indirilen uygulamalar listesinde Instagram’ı yenerek tekrar dördüncü sıraya oturdu.

Pekin merkezli ByteDance’nın sahip olduğu kısa-video mesajlaşma uygulaması, ilk kez yapılan kurulumların, ikinci çeyrekte Hindistan’daki iki haftalık yasağa rağmen, dünya genelinde yaklaşık yüzde 28 artış gösterdi.

İlgili Haber  Netflix İnsanlar Tarafından Hazırlanan Koleksiyonları Test Ediyor

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top