Bağlantıda Kal

Stranger Things Windows 1.11 Uygulamasıyla Bilgisayarları Geçmişe Döndürüyor

Haber

Stranger Things Windows 1.11 Uygulamasıyla Bilgisayarları Geçmişe Döndürüyor

Microsoft, geçen hafta Windows 1.0’ın piyasaya sürülmesi hakkında bir tweet attı ve herkes şirketin neden işletim sisteminin 34 yıl önceki orijinal halinin reklamını yapmaya başladığını merak etti. Tahmin edildiği ve ima edildiği gibi, 80’li yılların geçmişinden bu patlama, Stranger Things’in 3. sezonu ile ilgili bir işbirliği.

Microsoft, Pazartesi günü Windows 1.11 uygulamasını yayımladı. Orijinal Windows işletim sistemi gibi görünen ancak Stranger Things’den ilham alan uygulama herkese bir “hayran deneyimi” yaşatmayı amaçlıyor. Kullanıcılar, Windows 1.0’ın piyasaya sürüldüğü aynı yıl olan 1985’te geçen Netflix şovunun üçüncü sezonundan içeriğin ve gizli referansların kilidini açmak için PC uygulamasını indirip keşfetmeye başlayabilirler.

Şahsen Stranger Things deneyimi yaşamak isteyenler için Microsoft mağazaları, 20 Temmuz’da STEM’den ilham alan ve Dustin’in 3. sezon öncesi katıldığı kamp olan Camp Know Where adlı bir yaz kampını kullanıcılarına sunacak. Bir Microsoft çalışma yerinde Rule Arcade katılımcılara oyunlarını nasıl yapabileceklerini gösteren kodlama temellerini gösterecek. Diğer bir çalışma yeri olan Strange-ify Yout World katılımcılara Stranger Things’den ilham aldıkları kısa filmleri 3B modelleme, Windows Ink ve özel efektler kullanarak yapma imkanı sağlayacak.

İlgili Haber  PUBG Mobile Oynamak İstiyorsanız Telefonunuzu iOS 13'e Güncellemeyin

Microsoft, oyuncular için, Xbox Twitter ve Facebook sayfasında bir Stranger Things 3 Koleksiyon Arcade Kabini, bir Xbox One X ve Xbox Game Pass Ultimate’da 12 aylık üyeliğini çekilişle verecek.

Stranger Things 3. sezon 4 Temmuz’da başladı. Microsoft, Coke, Nike, Schwinn ve diğer şirketler, 1980’lerin ürünlerini gösterinin yeni sezonuna denk gelecek şekilde yeniden piyasaya sürmeye başladılar.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top