Bağlantıda Kal

Spotify Artık AdBlock Kullananların Hesaplarını Kapatacak

Haber

Spotify Artık AdBlock Kullananların Hesaplarını Kapatacak

Spotify, bugün yayınlanan güncellenmiş Hizmet Şartları politikasında reklamları engelleyen uygulamaları yasakladı. Yeni politikada, “Spotify hizmetindeki reklamları atlatan veya engelleyen yada Spotify hizmetindeki reklamları engellemek için tasarlanmış araçları oluşturma ve dağıtmanın” hesabınızın derhal feshedilmesine veya askıya alınmasına neden olabileceğini söylüyor.

Hizmet reklam engelleyen uygulamaların önüne geçmek için zaten halihazırda önlemler alıyordu. Bir Spotify sözcüsü geçen Ağustos ayında şirketin akış faaliyetlerini manüpile eden olayları saptamak, araştırmak ve bunları çözmek için şirketin tespit önlemlerinin olduğunu ve servisin kullanımının izlediğini söyledi.

Geçen Mart ayındaki raporunda, 2 milyon kullanıcının (yani ücretsiz Spotify kullanıcılarının yaklaşık yüzde ikisinin) uygulamanın reklamlarını modlanmış uygulamalarla ve hesaplarla atlattığını söyledi. Şirket bu rapordan sonra bu hesapları ve uygulamaları kullananların hesaplarındaki sıra dışı faaliyeti tespit edip onları kapatmaya başlamıştı. Tespit edilen hesaplara e-posta gönderiliyor ve reklam engelleme yazılımını kaldırdıktan sonra hesaplarını yeniden etkinleştirme şansı veriliyordu. Hesabı aktifleştirdikten sonra tekrar reklam engelleyen yazılımları kullananların hesapları ise tamamen kapatılıyordu.

İlgili Haber  Google Arama Artık Size Videonun İhtiyacınız Olan Kısmını Gösteriyor

Yeni Kullanıcı Politikası 1 Mart tarihinden sonra devreye girecek ve Spotify hesapları hiçbir uyarı vermeden anında kapatabilecek.

Yeni politika Spotify için ilginç bir büyüme dönemi başlatacak, çünkü hizmet yakın zamanda podcast şirketi olan Gimlet Media ve Anchor’u satın almasıyla birlikte bir podcast ağı kurmayı hedefliyor. Spotify’ın son kazanç raporu, 13 yıllık geçmişinde şirketin ilk defa kar ettiğini gösterdi.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top