Bağlantıda Kal

Shazam Artık Uygulamalarda ve Kulaklık Takılıyken Çalan Müzikleri Tanıyabiliyor

Haber

Shazam Artık Uygulamalarda ve Kulaklık Takılıyken Çalan Müzikleri Tanıyabiliyor

Shazam, sadece ses dinleyerek şarkıları tespit edip şarkı sözleri bulabilen inanılmaz derecede kullanışlı bir uygulama. Ancak uygulamanın büyük bir sorunu kulaklıklar takılı iken çalan şarkıları “dinleyemeyerek” tanıyamamasıydı. Bunun yerine, kullanıcıların şarkıyı dahili hoparlörler üzerinden çalması veya sesi telefonuna veya tabletinin mikrofonuna yönlendirmenin bir yolunu bulması gerekiyordu.

Artık bu sorun tarihe gömüldü. Uygulamanın en yeni Android sürümünde Pop-up Shazam adlı yeni bir özellik, uygulamanın kulaklık takılıyken arka planda çalan müziği tanıyabilmesine olanak tanıyor.

Pop-up Shazam moduna alındığında uygulama, telefonunuzun kullanıcı arayüzünde kayan bir sohbet simgesi gibi görünüyor. Bir şarkıyı tanımladıktan sonra uygulama, geçerli ekranınızın üstünde baloncuklar çıkarıyor ve isterseniz şarkı sözlerini görebiliyorsunuz. Kullanıcılar bu özelliği uygulamanın Ayarlarında etkinleştirebilir.

İlgili Haber  Huawei Telefonların Bazıları Kilit Ekranında Reklam Göstermeye Başladı

Spotify ve YouTube gibi çeşitli uygulamalara sahip bir Android cihazda Pop-up Shazam’ı test ettik ve gayet iyi çalıştı. Bununla birlikte bir de kötü haberimiz var, güncelleme uygulamanın iOS sürümünde mevcut değil.

Apple’ın Shazam’ı 2018’de satın almasından dolayı olabilir, ancak bu muhtemelen iOS’un Android’e göre uygulamalarda daha sıkı denetim yapmasının bir parçası. Apple iOS’u çok sıkı bir denetim altında tutuyor ve arkaplanda çalışıp uygulamaları dinleyen başka bir uygulamaya şu anda kesinlikle izin vermez, bu sadece şarkı tanımlamak için kullanılacak olsa dahi bile.

Apple, 2014’te Siri’yi Shazam’la bütünleştirdi, ancak bu yüzen pop-up özelliğinin şimdiki haliyle iOS’e gelmesi pek mümkün görünmüyor.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top