Bağlantıda Kal

Samsung Teknik Arızalardan Dolayı Galaxy Fold’un Çıkışını Erteledi

Haber

Samsung Teknik Arızalardan Dolayı Galaxy Fold’un Çıkışını Erteledi

Samsung, ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’un piyasaya sürülmesini erteledi. Wall Street Journal, Samsung’un teknoloji muhabirlerinin açıkladığı inceleme birimleriyle ilgili sorunlardan dolayı en azından gelecek aya kadar Galaxy Fold’u piyasaya sürmeyeceğini bildirdi. Daha sonra şirket yaptığı açıklamada süresi belli olmayan bir erteleme yaptığını söyledi. Bir dizi eleştirmen, telefonu kullanırken ekranla ilgili pek çok problem keşfetmişti.

Verge’nin kendi inceleme birimi, menteşe ile ekran arasında enkaz bulunan şeyler nedeniyle başarısız oldu. Samsung daha önce “inceleme birimlerini şahsen incelemeyi” planladığını ve başlangıçta Cuma günü Galaxy Fold’u yayınlamayı planladığını söyledi. Hafta sonu boyunca, şirket Çin’deki lansman etkinliklerini erteledi ve cihazın Cuma günü satışa çıkmayacağı düşünülüyordu.

Samsung daha önce “inceleme cihazlarını şahsen denetlemeyi” planladığını ve Cuma günü Galaxy Fold’u piyasaya sürmeyi planladığını söylemişti. Hafta sonu şirket, Çin’deki lansman etkinliklerini erteledi ve bu erteleme ile insanlar cihazın Cuma günü satışa çıkmayacağı düşünmeye başladı.

Birden fazla ekran arızası şikayetlerine bakıldığında sorunlardan bazıları inceleyenlerin cihazın ekranındaki koruyucu plastik tabakayı sıyırmaya çalıştıkları için kaynaklandığı belirtiliyor. Ekran arızaları ciddi bir sorun olduğu için Samsung Galaxy Fold’un piyasaya çıkış tarihinin ertelenmesi şirket için en iyi seçenek gibi görünüyor. Samsung, 1.980$ ‘lık katlanabilir telefonuyla pazarda ilk olmayı hedeflerken, bu sorun şirketin tamamen araştırması gereken kritik donanım problemi olmuş durumda.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top