Bağlantıda Kal

PUBG Mobile Oynamak İstiyorsanız Telefonunuzu iOS 13’e Güncellemeyin

Haber

PUBG Mobile Oynamak İstiyorsanız Telefonunuzu iOS 13’e Güncellemeyin

PUBG Mobile ve Fortnite oyuncuları iOS 13’ten bu yana sıkıcı bir oyun deneyimi yaşıyorlar. Eğer üç parmağınızla ekrana bir süre basılı tutarsanız oyununuzu bozan bir araç çubuğu ortaya çıkıyor. Battle Royale oyunları, genellikle ikiden fazla parmağa ihtiyaç duyar ve iOS 13 ile sunulan bu yeni özellik oyun deneyimini mahvediyor. Birkaç kullanıcı, oyun içindeki yeni araç çubuğu pop-up’uyla ekran görüntüleri yayınladı ve PUBG Mobile sorunu en kısa sürede düzelticeğini söyleyen bir yazı yayımladı.

Eğer çok fazla Fortnite ve PUBG oynuyorsanız, iPhone’nunuzu iOS 13’e güncellemeyin. Apple bu sorunu çözüm yeni bir güncelleme yayımlanana kadar güncellemeyi yapanlar beklemek zorunda. PUBG Mobile’a girdiğinizde oyun içinde çıkan bir yazıda, “iOS 13.0’a yükselen oyuncuların, 3 parmakla ekrana dokunmanın bir iOS işlevini tetikleyeceği ve oyunu durduracağı bir sorun olduğunun farkındayız. Sorunu Apple ile zaten gündeme getirdik ve sorunu çözmek için onlarla çalışmaya devam edeceğiz. 3 veya daha fazla parmağınızla oyunu oynayan oyuncuların, sorun çözülene kadar iOS 13.0’a yükseltme yapmalarını öneririz. ” yazıyor.

Profesyonel olan PUBG Mobile ve Fortnite Mobile oyuncularının sıklıkla kullandığı oynama şekli olan “Claw” pençe hareketi 3 parmak kullanılarak oyunu oynamayı gerektiriyor, bu yüzden bu iOS 13 sorunu en çok onları etkiliyor. The Verge sitesine göre, geliştirilmiş metin düzenleme aracını ortaya çıkarmak için yeni üç parmak hareketini yalnızca kullanıcılar bir metin kutusuna tıklandığında gelmesi gerektiğinden Apple’ın bu sorunu kabul etmesi gerektiğini söylüyor.

Bazı oyuncular, iOS 13.1 beta’nın zaten sorun için bir düzeltmeye sahip olduğunu iddia ediyor, bu nedenle muhtemelen 24 Eylül’de iOS 13.1’de kararlı bir güncellemeye bu sorun çözülecek. Bekleyemezseniz, iOS’un en son beta sürümüne geçin. Bir tweet mesajında PUBG Mobile geliştiricileri, “pençe oyuncularına” sorunu önlemek için iOS 13.1 beta sürümüne güncelleme yapmalarını tavsiye etti.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top