Bağlantıda Kal

Microsoft, Huawei Dizüstü Bilgisayarlarını Web Sitesinden Kaldırdı

Haber

Microsoft, Huawei Dizüstü Bilgisayarlarını Web Sitesinden Kaldırdı

Huawei, şu anda sektördeki en zor zamanlarını yaşıyor. Bunun nedeni, ürünlerinin satılmadığı ya da iflasa uğradığı için değil, ABD’nin çıkarttı yasak. Trump yönetimi Huawei’yi ABD’li şirketlerle ticaret yapmaması için kara listeye aldı. Bu, ABD şirketlerinden hiçbirinin Huawei ile çalışamayacağı anlamına geliyor. Bu nedenle, Google bu yasağa uydu ve Huawei’nin Android’i kullanmasını engelledi ve daha sonra birçok şirket onu takip etti.

Bu yüzden Huawei akıllı telefonları artık özelliklerin yanı sıra Android güvenliği güncellemelerini de almayacak. Ayrıca, Gmail, Chrome gibi Google hizmetleri de Huawei akıllı telefonlarında çalışmayacak. Tüm bunların üstüne Microsoft da Çinli şirkete bir başka darbe vurdu.

Microsoft da ABD’de de bulunduğundan, ABD’nin kara listelediği Huawei ile olan emre uymak zorunda. Bu nedenle, şimdi Windows ile çalışan Huawei dizüstü bilgisayar referansları Microsoft’un mağazalarından kaldırıldı. Ancak Microsoft’un, Huawei’ye Windows’u yasaklaması konusunda herhangi bir yorumda bulunmadı. Şu an itibariyle, Huawei dizüstü bilgisayarlarında Windows’u kullanmaya devam ediyor ve gelecekte de güncellemeleri düzenli olarak alacak. Ancak, Microsoft’un Trump yönetiminin emrine uyması gerektiği anda bunların değişmesini bekliyoruz.

İlgili Haber  Audi E-Tron En İyi Güvenlik Ödülü Alan İlk Elektrikli Araç Oldu

Öte yandan, Microsoft Huawei ile olan ilişkilerini koparmak istemiyor. Çünkü Google’ın aksine, Microsoft bekle ve izle tekniğini kullanıyor. Kara listede ilan edildikten hemen sonra Huawei ile bağları koparmak yerine, kararlarını alabilmeleri için işlerin hangi yöne gideceğini görmek istiyor. Şu anda şirket, Huawei için Windows yasağı olanakları hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı. Microsoft’un bu konuda ne zaman ve ne karar vereceğini bekleyip görmemiz gerekecek.

Bu konuyla alakalı diğer haberler

İlgili Haber  Elon Musk, Mars'ta Bir Şehir İnşa Etmenin 10 Trilyon Dolara Mal Olabileceğini Söyledi

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top