Bağlantıda Kal

MacOS Catalina ve iOS 13 iCloud’a Giriş Yapmak İçin FaceID’yi Kullanabilir

Haber

MacOS Catalina ve iOS 13 iCloud’a Giriş Yapmak İçin FaceID’yi Kullanabilir

Apple, kullanıcıların 9to5Mac’a göre iCloud için bir sonraki işletim sisteminde yeni bir oturum açma yolu deniyor gibi görünüyor. Site, iOS 13, iPadOS 13 ve macOS Catalina beta sürümlerini kullanan kullanıcıların, cihazlarında Face ID ve Touch ID kullanarak hesaplarında oturum açabileceğini bildiriyor.

Beta.icloud.com’u kulanan yada beta donanımlı cihazlarda siteyi ziyaret eden Beta kullanıcıları için sitede bir açılır pencerede iki aşamalı doğrulama olmadan FaceID yada TouchID ile giriş yapmak isteyip istemediklerini soran bir bildirim çıkıyor. Cihazları ve ödemeleri bu şekilde yapabildiğiniz düşünüldüğünde şirketin böyle bir adım atması mantıklı görünüyor.

9to5Mac bu sistemin yakında daha çok şeyi kapsayarak çoğu site ve hizmete giriş yapmak için şifreler yerine kullanılabilecek bir araç olabileceğini söylüyor.

İlgili Haber  Netflix İnsanlar Tarafından Hazırlanan Koleksiyonları Test Ediyor

Apple, web’de gizlilik için bir sistem oluşturdu ve Face ve Touch ID’yi güvenilir araçlar olarak gösterdi. iCloud’un birkaç yıl önce büyük bir ihlalde bulunduğu göz önüne alındığında, giriş yapmak için bu sistemleri değerli görmelerini fark etmek baya kolaydır.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top