Bağlantıda Kal

iOS 13 ile Birlikte Apple Bu Cihazlara Olan Desteğini Bitiyor

Haber

iOS 13 ile Birlikte Apple Bu Cihazlara Olan Desteğini Bitiyor

Yabancı kaynaklara göre Apple, iOS 13‘ün gelmesi ile birlikte iPhone 7’den önceki cihazlara olan yazılım desteğini bitirecek. Yani artık iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus telefonları yeni yazılım güncellemelerini alamayacak.

Yazılım desteği kesilmesi sadece iPhone ile sınırlı değil Apple, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini 4 ve 6. nesil iPod Touch cihazlarının da fişini çekerek kaderine terk edebilir.

Apple iOS 12 yazılım güncellemesini 2018 yılının Eylül ayında kullanıcılara sunmuştu. iOS 11 destekleyen tüm iPhone’lar iOS 12 yazılım güncellemesini de indirebilmişti. Dolayısıyla eğer şirket iPhone 6s’lere gücünü veren A9 işlemcisinden daha yeni donanımlar için çarpıcı değişiklikler yapmak istiyorsa eski aygıtları geride bırakması mantıklı olacaktır.

İlgili Haber  Telefon Uygulamalarının Kârı 2019'un İlk Yarısında Yüzde 15 Arttı

Apple, iOS 13 ile birlikte yalnızca modern iPhone’ları yanına alıp ilerleyecek gibi gözüküyor ve bunu yaparak iOS 13 ile gelecek yeni özellikleri yalnızca en yeni cihazları ile sınırlandıracak.

Ocak ayında Bloomberg tarafından yayınlanan bir haberde, Apple’ın iOS 13 genelinde bir Karanlık Mod ekleyebileceğini belirtmişti. Apple isterse desteği devam ettirip iOS 13 ile birlikte tüm cihazlarına karanlık mod getirebilir yada desteği eski cihazlarından keserek bu özelliği sadece OLED ekranı olan telefonlarında kullanabilir.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top