Bağlantıda Kal

İddiaya Göre iPhone 11’de Ters Şarj Desteği Var Fakat Apple Özelliği Kapattı

Haber

İddiaya Göre iPhone 11’de Ters Şarj Desteği Var Fakat Apple Özelliği Kapattı

Apple bu haftanın başlarında iPhone 11 serisini piyasaya sürdüğünde, çoğu kişi ters kablosuz şarj olmayışını duyunca hayal kırıklığına uğradı. Ters kablosuz şarj özelliği, akıllı telefonlarınızı başka bir kablosuz şarj özelliğine sahip aygıt veya bir telefon için şarj istasyonuna dönüştüren bir özelliktir.

Görünüşe göre, iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max, ters kablosuz şarjı desteklemek için gerekli donanıma sahip, ancak şirket, cihazları piyasaya sürmeden önce özelliği devre dışı bıraktı. Güvenilir kaynaklar tarafından iyice bilgilendirildiğini söyleyen Sonny Dickson’un iddiasına göre iPhone 11 ters kablosuz şarjı destekleyecek donanıma sahip fakat Apple bu özelliği yazılım kullanarak devre dışı bıraktı.

Hiç kimse Apple’ın yeni iPhone 11 modellerinde ters kablosuz şarj özelliğini kapatmasının gerçek sebebini tam olarak bilmiyor. Geçmişte, Bloomberg’in Mark Gurman ve Apple analisti Ming Chi-Kuo, ters kablosuz şarj özelliğinin kaldırıldığını, çünkü özelliğin “şarj verimliliğinin Apple’ın beklentilerini karşılamayabilceğini” söylemişlerdi. Analistlere göre Apple’ın ters kablosuz şarj özelliğini iptal etmesi son dakika kararıydı.

Apple, Mart ayında AirPower kablosuz şarj matını iptal ederek, kablosuz şarj cihazının şirketin zorlu “yüksek standartlarına” ulaşamayacağını belirtti. Maalesef, şirket tam olarak neyin yanlış gittiğini açıklamadı.

Ters kablosuz şarj özelliği iPhone 11 serisi için çok iyi bir özellik olabilirdi. Böylece AirPod yada Apple Watch gibi cihazları iPhone 11’inizin arkasına koyarak şarj edebilirdiniz. Hatırlarsanız Huawei amiral gemisi Mate 20 Pro ile ters kablosuz şarj özelliğini ilk tanıtan şirketti. Daha sonra birçok şirket onu takip etmiş ve Samsung, Galaxy S10 serisine bu özelliğe benzer şekilde çalışan Wireless PowerShare özelliğini koymuştu.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top