Bağlantıda Kal

Huawei’nin İşletim Sisteminin Adı Hongmeng Olabilir

Haber

Huawei’nin İşletim Sisteminin Adı Hongmeng Olabilir

Huawei hala kendi işletim sistemini dünya çapında piyasaya sürmek için “hazır” değil, ancak raporlara göre en azından işletim sisteminin bir adı olabilir.

The Wall Street Journal’ın Cuma günkü haberinde, telefon yapımcısı Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’nden sistem için “Hongmeng” ticari markasını aldığını, bunun üzerine “Proje Z” dahili kod adı altında çalıştığını bildirdi.

Ayrı bir şekilde, kaynaklar Salı günü The Information’a, iç projenin “iniş ve çıkışlarda bulunduğunu ve henüz hazır olmadığını” söyledi.

Google, bu hafta başlarında Huawei’nin Android lisansını iptal ederek şirketi gelecek güncellemelerin dışında bırakmıştı. Salı günü, ABD Ticaret Departmanı, Çin teknoloji devine mevcut cihazları güncellemek için üç aylık bir genel lisans verdi ve geçici olarak Huawei’nin Amerikan bileşenlerine ve telefonlarına giren yazılımlara erişimindeki kısıtlamaları hafifletti. Google, bu süre için Huawei ile çalışmaya devam etmeyi kabul etti.

İlgili Haber  Microsoft, Windows 10'daki Şifreyi Kaldırıyor

Google yasaklarına rağmen, Huawei Salı günü yaptığı açıklamada, son akıllı telefonu olan Honor Pro 20’nin Android kullanacağını söyledi.

Görünüşe göre Huawei’nin kendi işletim sistemini piyasaya sürmek için kısa vadede bir planı yok ancak, şirket sorunu çözemezse işletim sistemini kullanıcılarına ikinci bir seçenek olarak sunmak istiyor.

Geçtiğimiz hafta, ABD hükümeti Huawei’nin ağ bağlantılarını kara listeye almış ve Başkan Donald Trump, şirketi yasaklayan bir icra emri imzalamıştı. Microsoft ayrıca, Huawei’nin MateBook dizüstü bilgisayarlarını çevrimiçi mağazasından kaldırmıştı.

Bu konuyla alakalı diğer haberler

İlgili Haber  Telefon Uygulamalarının Kârı 2019'un İlk Yarısında Yüzde 15 Arttı

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top