Bağlantıda Kal

Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp için Platformlar Arası Sohbet Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Haber

Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp için Platformlar Arası Sohbet Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Haberlere göre, Facebook, üç popüler mesajlaşma uygulaması arasında bir köprü yapmaya çalışıyor. Hatırlarsınız WhatsApp ve Instagram bağımsız başarılarının sonucunda Facebook tarafından satın alınmıştı.

Facebook‘un planlarına göre üç uygulama birleşmeden kendi başlarına bağımsız olarak çalışmaya devam edecekler ancak hepsi WhatsApp’ta var olan uçtan uca şifreleme özelliğine sahip olacak. Platformlar arası mesajlaşma özelliği sayesinde sosyal medya şirketi diğer mesajlaşma ekosistemlerine kıyasla önemli bir avantaj sağlayabilecek. Bunun dışında Facebook “platformlar üzerinden aile ve arkadaşlara daha kolay ulaşmanın yollarını da” düşünüyor.

Yeni gelecek bu özellik, Facebook’un kendi uygulamalarının daha iyi para kazanmasına ve reklamcıların kullanıcılarla daha fazla etkileşimde kalmasına yardım edebilir. Örnek olarak WhatsApp‘ın aylık 1.5 milyardan fazla aktif kullanıcısı var fakat şu ana kadar çok bir gelir getirmedi. Bu sayede sosyal medya devi büyüme yavaşladığı zaman reklamların sayısını üç platformda da arttırarak reklam verenleri daha çok sevindirebilir.

İlgili Haber  16 Öğrenci PUBG Mobile Oynadığı İçin Tutuklandı

Facebook ayrıca, sosyal medyalar arasında en çok kullanıcıya sahip olarak gelecekte üç mesajlaşma platformunu birleştirip daha büyük bir mesajlaşma ağı yaparak Apple‘ın iMessage ve Google‘ın mesajlaşma servisleri ile doğrudan rekabet edebilir.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top