Bağlantıda Kal

Boyutu Sadece 10MB Olan Spotify Lite Çıktı

Haber

Boyutu Sadece 10MB Olan Spotify Lite Çıktı

Spotify, bugün daha küçük veri planları ve daha eski cihazlara sahip kişiler için tasarlanan Spotify Lite adlı Android uygulamasının daha hafif sürümünü piyasaya sürüyor. 10 MB’lık uygulama (ana Spotify uygulaması 100 MB’lık yer gerektiriyordu) yeni ve büyük bir özelliğe sahip: veri limiti belirleme ve limite ulaşıldığında bir bildirim alma yeteneği. Bu sayede internet paketi az olan kişiler veri kullanımı sınırını aşmaktan kaçınabilecekler.

Spotify Lite kullanarak, dinleyiciler de şarkı önbelleğini kontrol edebilir ve depolama sorununu tek dokunuşla temizleyerek halledebilirler. Bu uygulama Google Play aracılığıyla Asya, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika çevresindeki 36 pazarda bulunmakta ve Android sürüm 4.3 ve daha üst sürümleriyle çalışan tüm cihazlarda çalışıyor. Her zamanki Spotify uygulamasıyla aynı deneyimi sunuyor, ancak Spotify Lite daha yavaş bağlantılar ve daha az veri kullanmak isteyen kullanıcılara göre optimize edilmiş.

Veri sınırlaması özelliği eklenmesinin yanı sıra, standart Spotify ve Lite sürümleri arasındaki diğer tek ana fark tasarım değişikliği gibi görünüyor: kullanıcıların Lite’daki kitaplıkları, kaydedilmiş tüm şarkıların ve çalma listelerinin yaşadığı sık kullanılanlarla değiştirmiş. Spotify, uygulamanın ana Spotify uygulamasını tamamlaması gerektiğini ve insanların “kendisine göre en uygun olanını” seçmesi gerektiğini söyledi.

Spotify düşük seviye cihazlar için Lite uygulaması çıkaran sayılı büyük şirketlerdendir. Örneğin, Facebook, Facebook Lite, Messenger Lite ve Instagram Lite’ı başlattı. Uber ayrıca kendi Lite versiyonunu da yayımlamıştı. Bu Lite uygulamaları, teknoloji şirketleri veri bağlantılarının daha yavaş olduğu ve verilerin kendisinin daha değerli ve pahalı olduğu gelişmekte olan ülkelere genişlemeye çalıştığı için daha popüler ve kritik hale geliyor. Aşağıdan Spotify Lite’ı indirebilirsiniz.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top