Bağlantıda Kal

Bir İddiaya Göre Apple, Tüm Cihazlarının Uygulamalarını Birleştirecek

Haber

Bir İddiaya Göre Apple, Tüm Cihazlarının Uygulamalarını Birleştirecek

Apple’ın 2021 yılına kadar iPhone, iPad ve macOS için yapılan uygulamaları birleştirmeyi planladığı iddia ediliyor. Bloomberg, Apple’ın geliştiricilerin iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’lerde çalışacak “Single Binary” olarak bilinen tek bir uygulama oluşturmalarına izin vereceğini söylüyor. Apple, bu çalışmanın bir bölümünü, şirketin Dünya Çapında Geliştirici Konferansı’nda geçen yıl Marzipan olan kod adıyla açıkladı. Apple, Home, Stocks, News ve Voice Memo uygulamalarının iOS versiyonlarını macOS’a 10.14 Mojave ile birlikte getirmeye başladı.

Evrensel uygulama fikri açıkçası çok büyük bir adım ve Bloomberg Apple’ın bunu aşama aşama yöneteceğini bildirdi. Söylentilere göre bu yıl sonunda çıkacak yeni geliştirici kiti sayesinde geliştiriciler iPad uygulamalarını Mac’e getirebilecek ve 2020’de iPhone uygulamalarını da Mac’e getirmek için kitin kapsamının genişletileceği bildiriliyor. Geliştirici kitinin bu yılki WWDC’de tanıtıldığı söyleniyor.

İlgili Haber  Bu Yıl İki Yeni AirPods Modeli Daha Çıkabilir

Apple’ın planları, Microsoft’un Evrensel Windows Platformu çabalarına çok benziyor. Microsoft, Windows telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar için tek bir evrensel uygulama fikrini denedi. Fakat Microsoft, 2017 yılında Windows Phone’dan vazgeçerek evrensel Windows uygulamaları fikrini baltalamıştı.

Microsoft’un evrensel uygulamaları hala var, ancak yazılım devi, Xbox One, HoloLens, bilgisayar ve tabletler gibi aygıtlar için tek bir uygulama oluşturmak yerine geliştiricileri masaüstü uygulamalarını Microsoft Mağazasına getirmeye zorluyor.

Apple henüz WWDC 2019 tarihlerini resmen ilan etmedi, ancak MacRumors kısa süre önce potansiyel tarihleri 3-7 Haziran olarak ortaya çıkardı. Apple’ın iOS 13 ile ilgili planlarını açıklaması beklenirken yeni Macbook yanı sıra yeni iPhone ve beklenen başka cihazlarını tanıtması bekleniyor.

İlgili Haber  Artık Mağazalardan PS4 Oyun Kodu Satın Alamayacaksınız

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top