Bağlantıda Kal

Avrupa Birliği Google’a Bir Ceza Daha Kesiyor

Haber

Avrupa Birliği Google’a Bir Ceza Daha Kesiyor

Avrupa Google’a rahat vermiyor. Amerikan şirketi Android ve Arama uygulamaları yüzünden son birkaç yılda toplam $7.6 milyar dolar ceza yedi. Yeni habere göre Avrupa, Google’a rekabete aykırı AdSense sözleşmeleri yüzünden bir ceza daha kesecek.

Şuan için bu cezanın ne zaman duyurulacağı kesin değil fakat Bloomberg haberine göre rekabet komisyonu üyesi Margrethe Vestager resmi açıklamayı “önümüzdeki haftalarda” yapabilir. Benzer bir olayın fitili 2016 yılında Google’ın cihazlardaki arama sonuçlarını çarpıtarak küçük hizmetleri olumsuz yönde etkilemesi iddiası ile ateşlenmişti. Olayın sonunda Avrupa Komisyonu Google’a $2,7 milyar dolar para cezası kesmişti.

Avrupa’nın Google ile yaşadığı problemlerin listesini çıkartmak zor çünkü her gün bir yeni problem listeye ekleniyor. Yakın zamanda Google Avrupa’nın yeni telif hakkı yasalarına uymak için haber arama sonuçlarını çıkartma planlarını test ediyordu. Avrupa yakın bir zamanda Mountain View şirketine Android telefonlarda Google servislerini ve uygulamalarını önceden yüklediği gerekçesiyle $5 milyar dolar rekor ceza kesmişti. AdSense olayının sonucunun da ceza ile bitip bitmeyeceğini ve Google’ın bunun için ne tür değişiklikler yapacağını göreceğiz.

İlgili Haber  NetFlix’in Akıllı İndirme Özelliği iOS Sürümüne Geldi

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top