Bağlantıda Kal

Artık Netflix İzlerken Yeni Bir Dil Öğrenebileceksiniz

Haber

Artık Netflix İzlerken Yeni Bir Dil Öğrenebileceksiniz

Yeni bir dil öğrenmek istediğinizde yada var ikinci dilinizi daha da geliştirmek istediğinizde artık yabancı dil kurslarına yüzlerce lira harcamak zorunda kalmayacaksınız. Chrome eklentisi olan Language Learning with Netflix sayesinde Netflix’de izlediğiniz bir diziyi çift alt yazılı olarak izleyebilecek ve böylece çevirileri görsel olarak diyalogla eşleştirerek yeni kelimeler öğrenebilirsiniz. Netflix’in Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Norveççe, Portekizce, İspanyolca, İsveççe ve Türkçe dahil olmak üzere büyük altyazı yelpazesini düşününce bu eklenti çok kullanışlı olabilir.

Eklenti, Netflix ile işbirliği yapmadan önce kendi dil öğrenme yazılımı yapmak için deneyler yapan David Wilkinson ve Ognjen Apic tarafından oluşturuldu. Eklenti, halihazırda öğrenmek istedikleri dile aşina olan kişiler için çok uygun ve kelime dağarcığınızı geliştirmek için ayarlanabilen az yaygın kelimeleri öne çıkaran kelime vurgulama özelliği var. Bir kelimenin üzerine gelerek sözlük açabilir ve kelimeye nasıl söylendiğini duyabilirsiniz. Ayrıca diyaloğu yavaşlatabilir veya her altyazının sonunda oynatmayı otomatik olarak duraklatabilir, böylece cümleleri satır satır öğrenebilirsiniz. Eklentinin dil çalışmak için iyi olan film ve dizi kataloğu bile var.

İlgili Haber  Android Q’un İkinci Betası İle Uygulamalara Katlanabilir Telefon Desteği Geliyor

Eklenti Chrome mağazasında ücretsiz ve Wilkinson ileride dublajlı dizi ile filmlerin diyalogları için ekstra altyazı gibi yeni özellikleri eklentiye getirmeyi planlıyor. Eklentinin tek kötü yanı yalnızca Google Chrome’da çalıştığı tabletlerdeki Netflix uygulaması veya Roku ve Apple TV gibi hizmetler ile birlikte kullanamamanız. Umarız bu uygulama yakında tarayıcıların ötesine geçerek her cihazda sevdiğimiz dizileri izleyerek dil öğrenmenin kapılarını açar.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top