Bağlantıda Kal

Apple İçin iPhone Satışları İyi Gitmiyor

Haber

Apple İçin iPhone Satışları İyi Gitmiyor

Apple’ın iPhone satışlarından elde ettiği gelir %15 azaldı, hatta geçen yıl tüm diğer ürünlerinden elde edilen satış karı %19 oldu.

iPhone satışlarının yavaşlamasının etkisi Apple’ın toplam gelirini ciddi bir şekilde düşürdü. Şirketin toplam geliri geçen yılın aynı ayına göre %5’lik düşüşle birlikte toplam $84.3 milyar dolar (₺447,74 milyar Türk lirası) oldu.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, gelir hedefini kaçırmanın onun için bir hayal kırıklığı olduğunu ancak, uzun vadede şirketi toparlacağını söyledi ve bu rakamların şirketin ne kadar güçlü olduğunu gösterdiğini de ekledi.

Cook, bu rakamların Apple’ın hızla büyüyen geniş ekosisteminden kaynaklandığını ve müşterilerin memnuniyeti ile bağlılığının hala güçlü olduğunu gösterdiğini söyledi.

İlgili Haber  Artık Netflix İzlerken Yeni Bir Dil Öğrenebileceksiniz

Cook, “Aktif Apple cihazlarımız ilk çeyrekte tüm coğrafi segmentlerimizde büyüyerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,4 milyar seviyesine ulaştı” dedi.

Apple’ın ürünleri ve aksesuarlarından elde ettiği gelir, iPad’lerde %33, Mac bilgisayarlarda %17 ve akıllı saatlerde %9 arttı.

Satışların büyük bir kısmı ABD dışından geldi. Uluslar arası satışlar ilk çeyrek gelirinin %62’sini oluşturdu.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top