Bağlantıda Kal

Apple Card’ın Global Versiyonu Yolda

Haber

Apple Card’ın Global Versiyonu Yolda

Apple CEO’su Tim Cook, Apple Card’ın uluslararası bir versiyonunun üzerinde çalıştıklarını onayladı. Cook, “Kartları her yere kullanıma sunmak istiyoruz” dedi.

Alman yayını Bild ile yaptığı röportajda Cook, farklı ülkelerde farklı kurallar ve düzenlemeler olduğu için kredi kartı piyasaya sürmenin kolay olmadığından uygun ortaklara ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Şu anda, Apple Card yalnızca Apple’ın Goldman Sachs ile ortaklık kurduğu ABD’de mevcut.

Apple Card, numara, CVV güvenlik kodu, son kullanma tarihi veya karttaki imza gerektirmeyen hem dijital hem de fiziksel kredi kartıdır. Anında onay, gecikme tarihlerinde sıfır ücret veya limitin üzerine çıkma ve satın alımlarda günlük geri ödeme gibi avantajlarla birlikte gelir.

Apple Card, işlemleri satıcı adlarıyla ve konumlarıyla etiketlemek için makine öğrenmesini (ML) ve Apple Haritalar’ı kullanır. Satın almalar, yiyecek ve içecek, alışveriş ve eğlence gibi renk kodlu kategorilere göre düzenlenir. iPhone cihazınızdaki uygulama sayesinde kart ile hangi tarihte ne kadar tutarda ve nereden alış veriş yaptığınızı görerek bütçenizi daha iyi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kartla yaptığınız alış verişlerde belli bir oranda geri ödeme de alırsınız. Fakat Apple Card’ın Türkiye gelmesi için şirketin bir banka ile ortaklık kurması gerekecek.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top