Bağlantıda Kal

Apple, App Store Arama Özelliğini İyileştirdi

Haber

Apple, App Store Arama Özelliğini İyileştirdi

Bazı iPhone ve iPad kullanıcıları Apple uygulamalarının, App Store aramalarında en üst sıralarda yer aldığını fark etmiş olabilir. Yalnız değiller. The New York Times’da yayınlanan bir rapora göre, Apple uygulamaları aranan uygulama kategorisinde en tepede gözükecek şekilde ayarlanmış.

Times’a göre, 2013’ten kalma aramalar, şirketin yazılımının çoğaldığını gösteriyor; bazı sonuçlarda başka bir yayıncıdan bir uygulama görünmeden önce 14 kadar Apple uygulaması gösteriliyor. Apple halka, şirketin App Store arama sonuçlarında hiçbir sorun görmediğini, ancak Temmuz ayında algoritmasını değiştirmeyi kabul ettiğini ve böylece kendi uygulamalarının daha az aramada çıkabileceğini söyledi.

Apple’ın Uygulama Mağazasını denetleyen başkan yardımcısı Philip Schiller, “Apple’ın kendi uygulamalarımızı indirmesini sağlamak için tasarlanan App Store’da arama yapma yöntemimiz hakkında hiçbir sorun yok. Kullanıcının istediğini düşündüğümüze göre sonuçlar sunacağız.” dedi.

Algoritma değişmeden önce, Apple uygulamaları “kart”, “bulut”, “para” ve “borç” gibi anahtar kelimeler için çıkan ilk arama sonucuydu.

Bu Apple’ın, App Store uygulamaları ile olan ilk sorunu değil. Mayıs ayında müzik yayını rakip Spotify şirketi “sorumsuz” mağaza politikalarıyla Apple’ı suçladı. Aynı ay, Apple App Store hakkında bir açıklayıcı sayfa yayımladı ve rekabeti memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top