Bağlantıda Kal

Adobe Shockwave Bu Tarihten Sonra İnternete Veda Edecek

Haber

Adobe Shockwave Bu Tarihten Sonra İnternete Veda Edecek

Adobe çocukluğumuzda oynadığımız birçok flash oyunu çalıştıran, Shockwave’ın fişinin çekileceğini ve Windows için Shockwave oynatıcısının 9 Nisan’dan itibaren indirilemeyeceğini açıkladı. Adobe, etkileşimli içerikler için son yıllarda HTML5 Canvas ve WebGL gibi platformlara taşındığından, kapatma nedeni olarak Shockwave kullanımının azalmasını gösterdi. Kurumsal müşteriler, 2022 tarihinde kontratları bitinceye kadar Shockwave’i kullanmaya devam edebilecek.

Multimedya platformu, “uygulamalar” kelimesini internette yaygınlaşmaya başlamadan önce interaktif uygulamalar için kullanmaya başlamıştı. Bu haber muhtemelen size Miniclip ve Newgrounds gibi sitelerde oynadığınız tarayıcı tabanlı oyunlar için hatırlanacak.

Shockwave’in kapatılması birkaç yıl önce başlayan uzun süreçli bir işlemdi. Shockwave için içerik geliştirme araçları olan Adobe Director ve macOS için Shockwave’in 2017 yılında fişi çekilmişti ve daha sonra Adobe’nin 2020 yılında flash’ı tamamen bitireceği haberleri ortaya çıkmıştı. Shockwave’in gidişiyle birlikte çocukluğumuzda bize muhteşem anılar veren oyunları artık çocuklarımıza gösteremeyeceğiz gibi görünüyor.

İlgili Haber  Kablosuz Şarj Cihazı Apple AirPower Yakında Gelebilir

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top